Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

Youtube Başlangıcı için Video Kamera Önerileri Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüYoutube Başlangıcı için Video Kamera Önerileri
#1

Youtube kanalları için dış mekanda veya stüdyo ortamında profesyonel video çekmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda, başlangıç seviyesi için kullanılabilecek dijital video kameraları ve temel ekipmanlarını inceleyeceğiz. Aşağıdaki kamera modelleri piyasada bulunan en iyi fiyat performans ürünleridir. Youtube video kamera modelleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve yardım için sitemize üye olabilirsiniz.


Nikon D5500

[Resim: 40863f5f750546b582ed04a189dda226.png]

24 MP çözünürlüğe sahip bu model youtube videoları için en ideal kameralardan birisidir. Piyasadaki en uygun fiyatlı kameralardan birisi olan bu modeli ayrıca ikinci el olarak çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Kameranın teknik özelliklerine gelecek olursak, CMOS görüntü sensörüne sahip DSLR yani lensi değişmeyen bu model 1080p 60fps Full HD video çekme özelliğine sahiptir. bu kamera ayrıca WİFİ bağlantısına sahiptir ki bu kamerayı listemizde ilk sıraya almamızın en önemli sebeplerinden birisi budur.  
Canon EOS 1300D

[Resim: canon-eos-1300d-dslr-original-imaeh33eyh...g_q_70.jpg]

18 MP çözünürlüğe sahip bu model youtube videoları için ideal olan başlangıç seviyesindeki video kameralardan bir diğeridir. Rakibine göre çözünürlük bakımından daha düşük seviyede olan bu kamera fiyat olarak ise rakibinden %30 daha avantajlıdır. Ayrıca bu kamerayı da ikinci el olarak çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Kameranın teknik özelliklerine gelecek olursak, CMOS görüntü sensörüne sahip DSLR yani lensi değişmeyen bu model 1080p 30fps Full HD video çekme özelliğine sahip bu kamera ayrıca WİFİ ve NFC bağlantısına sahiptir. 
Canon EOS 750 D

[Resim: canon-750d-18-55mm-is-stm-12111-2.jpg]

Profesyonel seviyenin biraz daha üzerinde olan bu kamera ile çok daha etkili youtube videoları çekebilirsiniz. CMOS görüntü sensörü ve 24.2MP çözünürlüğe sahip olan bu kamera ile özellikle hareketli ortam videolarını çok daha sağlıklı bir şekilde çekebilirsiniz. 3"lik dokunmatik ve dönebilen mini ekranı ile kameraya bağlı kalmadan izleyerek çekim yapabileceksiniz. 1080P FullHD video çekebilen kamera WİFİ özelliğine de sahiptir.
Cevapla

#2

Canon kullanıyorum benn.
Cevapla

#3

Youtube kanallarında yayınlanan videoları Youtube dönüştürücü ile kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Savefrom sitesine girerek sitenin arama kısmına internette yer alan herhangi bir video içeriğin linkini kopyalamak. Ardından Savefrom otomatik olarak videoyu indirecektir. Savefrom ile kolay bir şekilde istediğiniz video içeriği indirebilirsiniz.
Cevapla

#4

(20-07-2019, 03:14 PM)toptanci Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Youtube kanallarında yayınlanan videoları Youtube dönüştürücü ile kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Savefrom sitesine girerek sitenin arama kısmına internette yer alan herhangi bir video içeriğin linkini kopyalamak. Ardından Savefrom otomatik olarak videoyu indirecektir. Savefrom ile kolay bir şekilde istediğiniz video içeriği indirebilirsiniz.

Başkalarının videolarını kullanmak youtube tarafından hiç hoş karşılanmıyor ve çok çabuk telif yiyerek kanalınızın kapanmasına sebep olabilirsiniz. En iyisi kendi orijinal içeriğinizdir.
Cevapla

#5

Şu tanıttığınız kameralar youtube için çekim yapacak adama ilk etapta hatta baya bir süre fazlasıyla yetecektir.

su arıtma
Cevapla

Hızlı Menü: