Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

Twitter Shadowban Sorgulama Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüTwitter Shadowban Sorgulama
#1

Twitter hesabınızın etkileşimi düştü ve bu durumun neden olduğu ile ilgili bir bilgimiz yoksa bunun sebebi hesabınızın gizlenmiş olmasından kaynaklanabilir.
Twitter 2016 yılında yaptığı bir güncelleme hesap kapatmadan topluluk kurallarına aykırı hareket eden hesapları yola getirmek için hesap gizleme özelliğini devreye aldı .

Twitter, Facebook gibi değil insanlar istedikleri kullanıcı adını alabiliyor ve gerçek resim kullanmadan paylaşımda bulunabiliyorlar. Bu durum özellikle hakaret konularında büyük sıkıntı yaratıyor ve insanlardan şiddetli şekilde tepkiler alıyordu. İnsanlar bu gibi hesapların kapanmasını isterken Twitter kullanıcı kaybetmemek adına bu hesapları açık tutuyordu. Bu durum son yıllarda o kadar ciddi boyutlara ulaşmıştı ki Twitter yönetimi hükümetlerle bile sorun yaşamaya başlamıştı.

İşte bu durumun çözümü olarak Twitter hesap gizleme adını verdiği bir tür hayalet kullanıcı profili oluşturdu.  Peki bu hayalet kullanıcı ne demek?

Hayalet kullanıcının yaptığı paylaşımlar etiketli ve mentionlu dahi olsa başkaları tarafından görülmez , arayanlar bu hesabı bulamazlar, yani hesap sahibi tarafından kullanılabilir ama başkaları tarafından etkileşime girilemez bir şekilde Twitter'da hayatına devam eder. Bu durum geçici olduğu gibi sürekli tekrarlanması halinde hesap kapatıladabilir.


Twitter shadowban sorgulama siteleri

Çok yakında bizim servisimiz de aktif olacaktır.
Cevapla

#2

Twitter hayalet hesap neden olur ve nasıl kurtulur ile ilgili bilgi almak için konu altına mesaj yazabilirsiniz
Cevapla

Hızlı Menü: