Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

Search Console Robots.txt tarafından engelleniyor olsa da dizine eklendi Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüSearch Console Robots.txt tarafından engelleniyor olsa da dizine eklendi
#1

Google yeni search console'yi kullanıma sunduktan sonra webmasterlar için sürekli yeni sorunlar çıkmaya devam ediyor. Bunların en hayati olanı ise tabiki sitelerin google arama sonuçlarıyla ilgili olanları.

Webmasterların çoğu siteleri hızlı index alsın diye search console üzerinden manuel olarak sitelerini eklerler. Eski aram konsolunda bu hem hızlı hemde etkili bir yoldu ama yeni arama konsolunda bu durum son derece can sıkıcı bir sürece dönüşmüş durumda, özellikle " Robots.txt tarafından engelleniyor olsa da dizine eklendi " şeklinde bir uyarı ile karşılaşanlar sitelerinin indexlerini kontrol ettiklerinde aslında sitelerinin google arama sonuçlarında görünmediğini farkediyorlar.

Bunu yanında javascript okuma ile ilgili sıkıntılarda yeni arama konsulunda hite azımsanacak bir seviyede değil, bu durumu düzeltmek için ise site sahiplerinin elinden şimdilik hiç bir şey gelmiyor. Bizim tavsiyemiz ise kaliteli içerik girmeye devam etmeniz ve indexleri google'ın kendisinin almasını beklemenizdir. Bu süreçte siteni ve robots, htaccess gibi inexleme konusunda hayati öneme sahip ayarlarınız ile kesinlikle oynamayınız.

[Resim: searchxconsolexhata.jpg]
Cevapla

Hızlı Menü: