Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

R10'da Artan illegal Faaliyetler Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüR10'da Artan illegal Faaliyetler
#1

Forum siteleri içerisinde iyi bir yere sahip olan R10 google webmaster forum sitesinde son aylarda oldukça can sıkıcı olaylar yaşanmaya başladı. Öncelikle forumda ticaret konuları iyice azalmış durumda, bunun en büyük sebebi artan dolandırıcılık olayları. Her ne kadar sitede dolandırıcılar banlansa da davetiye bulmak kolay olduğu için bu kişiler hızlıca foruma geri dönmekte ve insanları mağdur etmeye devam etmekteler. Bir diğer konu ise forumun sürekli 500 hatası vermesi, siteyi daha iyi hale getirmek için yapılan güncelleme çalışmaları kullanıcılar açısından oldukça can sıkıcı bir hal almış durumda bu konuda neredeyse her gün forum gündeminde yeni bir şikayet konusu var, sadece bu da değil sıra bulucu ve diğer SEO araçları da düzgün çalışmamakta yani forumun amacına uygunluğu giderek işlevini kaybetmektedir.

  • Sahte ticaret ilanları açarak kişilerin web sitelerini kopyalamak.
  • Kendisine ait olmayan website, domain, sosyal medya hesabı satışı yapmak.
  • Yabancı forumlardan elde ettiği adsense para kazanma fikirlerini, taktik diye xxxx TL'den satmak.
  • Forumun eski ve ticari olarak referansı bol olan üyelerinin bilgilerini kullanarak yeni veya acele işe ihtiyacı olan kişileri dolandırmak.

Yukarıdaki sorunların yanında ayrıca forumda tröller tarafından fişlemelerde yapılmaktadır. Forum üyelerinden ticaret konularında bilgi isteyen bu tröller daha sonra bu bilgileri kullanarak forum üyeleri hakkında bilgi toplamaya başlıyorlar. Bunların en önemlisi IBAN üzerinden kimlik bilgilerinizin bulunmasıdır.

Ayrıca bu tröllerin forumda hiçbir ticari faaliyetleri bulunmamasına rağmen premium üyelikleri var ve bu şahıslar sürekli olarak davetiye ile foruma üye olmuş kişilere multi üyelik iftirası atarak banlanmalarına sebep oluyorlar. Ama forum yönetimi bu kişilerin multi üyeliklerine nedense hiç ses çıkarmıyor???
Cevapla

#2

R10 davetiyesi kazanmak icin siyasi konular açarak milleti trolleyenler beni şikayet etmiş, forum yonetimi de sorgusuz sualsiz banlamiş.

Forumda açtığım Multi üyeliklerin sebebi dolandırıcılardan uzak durmak R10'da
 dolandırılmak istemeyen herkesin kullandığı bu yöntem yönetimin beceriksizliğinin sonucudur.

Tavsiye R10'da dolandırılmak istemiyorsanız mutlaka Multi üyeliğiniz olsun. Bu sayede kimlik bilgilerinizin çalınması yada sizin adınıza başkalarının ticaret yapmasını engelleyebilirsiniz.
Cevapla

#3

Bir zamanlar ekşi sözlük'te R10 için müslüman webmaster forumu konuları açan tayfa şimdilerde forumda teşkilat kurmuş FİŞLEME yapıyor, R10.NET yönetimi de sazan gibi bu konuları dikkate alarak milleti banlıyor.

Konuyu fazla uzatmaya gerek yok, r10'da dolandırılan ve güvenli bir ortam arayan arkadaşları aramıza bekliyoruz.


Edit : Bizi Şikayet edenlerin multi üyelikleri : 

https://www.r10.net/members/65843-kovboy60.html

https://www.r10.net/members/102889-ufuksr.html

https://www.r10.net/members/99556-atp.html


https://www.r10.net/members/89105-alpidev.html

https://www.r10.net/members/85709-softcry.html

https://www.r10.net/members/112417-maviaden.html

https://www.r10.net/members/98078-hashimovk.html

https://www.r10.net/members/95398-retnus.html


Şikayet ve BAN konusu açanların samimiyeti de olayın masumiyetini ayrı bir ortaya çıkarmış...

[Resim: Screenshot_1.jpg]
Cevapla

#4

Ulan gerizekalı sürüsü siz kendinizi akıllı mi zannediyorsunuz da beni Multi diye suçluyorsunuz. Yazdığınız kişilere davetiye gönderdim böyle olunca Multi mi olmuş oluyor. Bence siz gidin evde oyuncaklarınızla oynayın. Bırakın WM forumu falan
Cevapla

#5

(08-08-2019, 12:26 PM)AlpiDev Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ulan gerizekalı sürüsü siz kendinizi akıllı mi zannediyorsunuz da beni Multi diye suçluyorsunuz. Yazdığınız kişilere davetiye gönderdim böyle olunca Multi mi olmuş oluyor. Bence siz gidin evde oyuncaklarınızla oynayın. Bırakın WM forumu falan


Tabii canım siz gönderince üye oluyor, biz gönderince Multi üyelik Merve hanım,. Mesajınızı da burada bırakıyorum ki kimin ne olduğu iyice anlaşılsın
Cevapla

Hızlı Menü: