Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

Google Search Console DNS Hatası Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüGoogle Search Console DNS Hatası
#1

İnternet'te yayın yapan sitelerin çoğu blog yada haber sitesidir. Bunun dışında kalan birçok uygulama, sosyal medya, forum, oyun v.b. siteler mevcuttur ama bazı sitelerde vardır ki bunlar genellikle internet ortamında bilgi çalmak yada site kopyalamak için yayın yapan zararlı sitelerdir. Bu siteler yapıları gereği internet'teki sitelerin bilgilerini kopyalayarak istenmeyen durumlar oluşturabilirler. HTML doğrulaması sağlıklı web siteleri için genel ve yeterli bir doğrulamadır ama sitenizi indexlemek için gelen google botları sitenize erişmekte sorun yaşarsa bu google açısından sitenizin yapılandırmasının sorgulanmasına yol açar ve google sitenize erişebilmek için özel bir durum olduğunu düşünebilir bunu düzeltmek için ise sitenize daha sağlıklı ve kalıcı bir erişim protokolü oluşturmak isteyecektir.  Google arama konsoluna websitesini html doğrulaması ile ekleyenler belirli bir süre sonra bu hatayı görmeye başlıyorlarsa bunun bir kaç sebebi olabilir ve bunu düzeltmek konusunda neler yapabilirsiniz.

Web sitenizin DNS hatası vermesinin google açısından temelde 2 sebebi olabilir.

1. Hosting kaynaklı sürekli kesintiler yaşamanız sebebiyle google sitenize erişememektedir ve bu sebeple siteye daha düzgün yollarla erişmek için DNS kaydınızı istemektedir.
2. Siteniz normalde hem www.domain.kom olarak hemde domain.kom olarak erişilebilir olmalıdır. bu iki varyasyon dan birisi düzgün çalışmazsa yine google sağlıklı erişim için DNS kaydı eklemenizi isteyecektir.
Cevapla

Hızlı Menü: