Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

Google Chrome Gizli Mod Açıp Kapatma Nasıl Yapılır? Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüGoogle Chrome Gizli Mod Açıp Kapatma Nasıl Yapılır?
#1

Chrome'un tarama geçmişinizi kaydetmesini engellemek için bilgisayarınızda ve mobil cihazlarınızda gizli pencere açabilirsiniz. Gizli sekme/pencere kullanmak sizi kimlik hırsızlığı başta olmak üzere birçok tehlikeli internet korsanlığı uygulamasından korur. Normalde internet sitelerinde bir ürün aradığınızda google diğer site reklamlarında bu ürünü size reklam olarak önerir ama gizli modda yaptığınız gezintilerde bu tür eylemleriniz takip edilmez. 

Örneğin: Eşinize sürpriz yapmak için evinizdeki ortak bilgisayarda hediye araması yaparsanız daha sonra eşiniz o bilgisayarı kullandığında internet sitelerinde karşısına hediye reklamları çıkacaktır. Ama bu hediye aramasını gizli modda yaparsanız, daha önce yaptığınız aramalar tarayıcınızda saklanmadığı için diğer kullanıcıların karşısına " Hediye " önerili reklamlar çıkmaz.

Masaüstü bilgisayarlarda bunu yapmak için tarayıcı pencerenizin sağ üst köşesinde yer alan alt alta 3 noktaya tıklayarak açılan menüden " Yeni Gizli Pencere " tıklayarak chrome gizli pencere açabilirsiniz. Kapatmak için ise normal pencere kapatır gibi sağ üst köşedeki kırmızı X işaretine basarak gizli pencerenizi kapatabilirsiniz.

Mobil cihazlardaki tarayıcılarda ise aynı şekilde sağ üstte yer alan 3 noktaya tıkladıktan sonra " Yeni Gizli Sekme " tıklayarak, internet sitelerine yapacağınız ziyaretlerde kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlayabilirsiniz. Mobil cihazlarda tek bir gizli sekmeyi kapatmak için sağ üstte sekme sayılarını gösteren kutuya tıklayarak karşınıza çıkan listede istediğiniz sekmeyi kapatabilirsiniz. 

Mobil cihazlarda tüm gizli sekmeleri toptan kapatmak için ise 3 noktaya tıklayarak açılan menüden " Gizli Sekmeleri Kapat " tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Cevapla

Hızlı Menü: