Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

Global Better Ads Standartları Reklamları Nasıl Etkileyecek Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüGlobal Better Ads Standartları Reklamları Nasıl Etkileyecek
#1

Google adsense hesabı kullananlar yakın zaman da yeni bir duyuru ile karşılaştılar bu duyuru “Global Betters Ads Standards sizi etkileyecek mi? 9 Temmuz’dan başlayarak, Daha İyi Reklam Standartları için Chrome desteği tüm dünyada genişlemektedir. Bu, reklam deneyimleriniz standartlara uymuyorsa, reklamlarınızın Chrome tarayıcılarında filtrelenmesine neden olabilir. ” 

Bu duyuru adsense hesabından çok Chrome tarayıcıları ilgilendiren bir duyuru çünkü reklamları filtreleyecek olan Google Chrome tarayıcısı, peki bunu neden yapıyor. Google faaliyete başladığı günden beri her zaman sadeliğe ve kullanıcı odaklı çalışmaya önem göstermiştir. Bu güncellemede onlardan birisidir . 

Bu güncellemenin amacı Chrome tarayıcılarda gösterilen reklamların site içeriğinin önüne geçmesini engelleme yani kullanıcıların siteye asıl gelme amacı olan bilgiyi reklamların engellememesidir. Özellikle mobil cihazlarda bazı reklamlar site içeriğini engellediği için kullanıcıların keyfini kaçırmaktadır. Hatta google reklamlarının sağ üst köşesinde reklamı kapatmak istediğinizde bu reklam site içeriğini engelliyor gibi bir seçenek vardır. işte bu güncelleme tam da bu amaç için hayata geçirilmiştir.

Önemli : Birçok site ve forumda bu güncellemenin adsense reklamlarını etkilemeyeceği ve diğer reklam verenleri ilgilendirdiği gibi YANLIŞ bir algı oluşmuş durumda, bu doğru değil eğer siteleriniz de adsense otomatik reklam yerleşimi kullanıyorsanız bu sizin sitenizi de etkileyecektir. Yukarıda örneklendirdiğimiz gibi google kendi reklamlarına bile şikayet kabul etmektedir. ve daha fazla para kazanmak için otomatik reklamları aktifleştirdiyseniz google bazı reklamlarınızı engelleyebilir. 

Global Better Ads Standartlarında reklam yerleşimi yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim diyorsanız bunun cevabı biraz karmaşık ve tecrübe gerektiren bir durum. ama esas mantık belli reklamlar kullanıcıları yanıltmayacak ve site içeriğini engellemeyecek. 

Reklam yerleşimi konusunda yardım almak için sitemize üye olarak destek isteyebilirsiniz
Cevapla

#2

Ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş , adsense hesabı almanın giderek zorlaştığı günümüzde artık bu hesapları yönetmekte giderek zorlaşıyor.
Cevapla

Hızlı Menü: