Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

En İyi Webmaster Forum Siteleri Nasıl Başarılı Oluyor Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüEn İyi Webmaster Forum Siteleri Nasıl Başarılı Oluyor
#1

Webmaster forum siteleri üzerinden para kazanan internet kullanıcıları için rehber oluşturması ve nostalji amacıyla bu sektörde başarılı olmuş en büyük siteleri inceleyerek bir yazı oluşturduk keyifli okumalar...

Web tasarım konusunda yardım almak, yada Ticaret yapmak yani dijital ürün ve hizmet almak yada satmak amacıyla forum sitelerini kullanan kişilerin en çok tercih ettiği adresler genellikle hep aynı yerler. Bunların ilki ve en eskilerinden birisi DonanımHaber forumudur. Toplama bilgisayar dönemlerinde parçalar ile ilgili paylaşımların yapıldığı site yıllar içinde kitlesinin bir bölümünü kaybetsede hala ülkemizin en çok ziyaret edilen ve en aktif forumlarından birisidir. Böyle bir başarıya ulaşmasının asıl sebebi ise yayına başladığı dönemlerde piyasaya yeni çıkan bütün bilgisayar parçalarını hemen inceleyerek kullanıcılar için rehber niteliğinde yazılar oluşturmaları ve bu parçalar ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılara yönetim olarak her zaman yardımcı olmalarıdır. Ama günümüzde bu işleyiş maalesef artık geçerli değildir kullanıcılar arasında yardımlaşma devam etse de yönetim olarak siteye ilgi azdır. Ayrıca DonanımHaber gündeminde sürekli siyasi içeriklerin yer alması da forumun esas kullanım amacı için siteyi ziyaret eden kullanıcıları buradan uzaklaştırmaktadır.

Webmasterların yoğun olarak kullandığı forumlardan en eski olanı ise R10 forumudur. Faaliyete başladığı ilk yıllarda örümcek korkusu olanları bir araya getirmeyi amaçlayan ve bu sebeple R harfini kullanan ve logosunda örümcek bulunan site zaman içinde sitedeki geliştirmeleri üyeleri ile birlikte yapmaya başlamasıyla sitenin kaderide değişmeye başlamıştır. Site bu doğrultuda yapılan paylaşımların etkisiyle zamanla
web tasarım forumuna dönüşmeye başlamıştır. Bunu fark eden forum yönetimi de sitenin faaliyet alanını değiştirerek örümcek korkusundan Google Fan Webmaster Forumuna dönüşmüştür.

İnternet aleminde en eski forumlarda birisi olan ve ciddi bir kitlesi olmasına rağmen zirveye oynayamayan iyinet ise herşeye rağmen webmasterların düzenli olarak ziyaret ettiği forumlardan birisidir. 2018 yılı içerisinde el değiştiren ve ciddi yatırımlar yapılan forum içerik olarakta üye olarakta giderek zenginleşmeye başlamıştır. Üyelerine yeni hizmetler sunmay başlayan ve üyelik şartlarını zorlaştıran site yönetimi bu sayede kullanıcılar için daha güvenli ve nitelikli bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır.


SEO kavramının hayatımıza girmeye başladığı yıllarda ise sitesinin arama motorlarında ki konumunu kontrol etmek isteyenler için verdiği sıra bulucu hizmeti ile wmaraci webmaster forum siteleri arasından sıyrılarak kendisine iyi bir konum elde etmiştir.

Bunların dışında ise çeşitli konu başlıkları yada kullanıcı odaklı belki on binlerce forum sitesi açılmış ve kapanmıştır. Peki ama forum sitesi açmak istersek başarılı olmak için nasıl bir strateji izlememiz gerekiyor.

Başarılı bir forum sitesi açmak için temelde 3 konu sitenizin başarısı için belirleyici olacaktır. Bunlardan ilki ve en önemlisi hangi konuda hangi kitleye hizmet vereceksiniz yani bir oyuna yönelik forum sitesi mı açacaksınız yoksa uzmanlık gerektiren bir konuda destek forumumu açacaksınız burası çok önemli , ikinci olarak ise forum ekibimiz varmı, iyi bir forum için ekip olmazsa olmazdır. Ekip iyi kişilerden oluşursa paylaşımlarda iyi olur ve forumun ziyaretçileri daha kalıcı olurlar. 3. Başlık ise forumun teknik altyapısı yani yazılımı burada yazılımın önemli olması illaki bu yazılımın ücretli olacağı anlamına gelmiyor. Burada önemli olan sizin o yazılımı ne kadar tanıdığınız ve yönetebildiğinizdir.
Cevapla

Hızlı Menü: