Webmaster Forum Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Moderatör Arıyoruz

Yeni Üyelerimize 3 Ay Reklam Kampanyası

Webmaster Forum | 1e4.NET
Öne Çıkan Konular

ApplyBAU Sonuçları Açıklandı Link Konuda Konusu Hakkında Değerlendirme BölümüApplyBAU Sonuçları Açıklandı Link Konuda
#1

Bahçeşehir üniversitesinin sınavsız kişisel başarı ve proje bazlı öğrenci kabul sistemi olan ApplyBAU sonuçları açıklandı.

İlgilenen arkadaşlar için link...

https://applybau.com/

Ayrıca yeni dönem başvuruları da başlamıştır. Özellikle bilim ve teknoloji yarışmalarında başarılı olan öğrencilerin mutlaka incelemesi gereken bir sistem...

ApplyBAU Nedir?

ApplyBAU, 2013 yılında hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modelidir.
Öğrencilerin müfredat bazlı başarılarını ölçen sınav sistemi yerine kişisel becerileri, ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi, "Admission / Başvuru – Kabul"modelinin uygulanmasını sağlamıştır.
Üniversite adayları, merkezi sınav sistemi ile bir üniversiteye yerleştirilmeden önce ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri,proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir. Öğrenci başvuruda bulunurken hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini de belirtir. Değerlendirme sonucunda öğrencinin akademik başarısından bağımsız olarak hangi alanda ve bölümde eğitim alması gerektiği kendisine "kabul belgesi" ile bildirilir. Bu işlem sırasında komisyon öğrencilere mülakat yapma hakkına da sahiptir. Böylece öğrenciler farklılıkları ve kişisel özelliklerine göre eğitim alma şansı yakalamış olurlar.
Cevapla

Hızlı Menü: