Android Telefonlarda Google Play Otomatik Güncelleme Kapatma

İnternet Mobil

Android telefon kullanıcılarının günümüzde yaşadığı en büyük sorunlardan birisi olan otomatik güncellemeler ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda

Güncelleme: android telefonlarımızın güvenliği ve akıllı telefonumuzdaki uygulamaların sağlıklı çalışabilmesi için düzenli olarak yapılması gereken yazılımsal yeniliklerdir. Bu güncellemelerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için android telefonlar fabrika ayarı olarak otomatik güncelleme seçeneği ile gelirler ama Özellikle mobil bağlantı kullanan android telefon kullanıcıları için bu durum büyük sorun oluşturmaktadır. Çünkü mobil bağlantıda veri paketleri sınırlı olduğu için otomatik güncellemede bu veri paketleri hızla tükenerek kullanıcıları mağdur edebilmektedir. Bu durumu değiştirebilmek için otomatik güncelleme sorununu aşağıdaki adımları izleyerek değiştirebilirsiniz.

⦁ Google play uygulamasını açın
⦁ Arama kısmındaki üç çizgiye tıklayın
Ayarlar bölümüne tıklayın

 

Ayarlar bölümüne girdikten sonra uygulamaları otomatik güncelle bölümüne tıklayın

⦁ Bu menüde 3 seçenek sunulmaktadır
⦁ Uygulamalar otomatik güncellenmesin : Uygulama güncellemelerini kapatır
⦁ Uygulamaları her zaman otomatik güncelle : Uygulamaları herhangi bir internet bağlantısında otomatik günceller. Mobil veri için kullanıcıları bu konuda dikkatli olmalıdır. Ayrıca internetinizi açtığınızda mobil veri paketiniz yoksa ücret kesilebilir.
⦁ Uygulamaları yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden güncelle : Herhangi bir wifi ağına bağlandığınızda uygulamaları otomatik olarak günceller.

Yukarıdaki seçeneklerden en uygun olanı ” uygulamaları yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden güncelle seçeneğidir. Bu sayede Android akıllı telefonunuz kablosuz bir bağlantı bulduğunda uygulamaları güncelleyerek kendinizi gereksiz mobil veri kayıplarından ve kabarık telefon faturalarından koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın