Android Telefon Uygulama Sıfırlama

Mobil

 

ANDROID Telefon kullanıcıları oyunları sıfırlamak ve sosyal medya uygulamalarının kapladığı aşırı hafızayı azaltmak için uygulamalarını sıfırlamak isteyebilirler. Bunu yapmak için izlemeniz gereken yol yazımızda açıklanmıştır.

Dikkat : Uygulama veya oyun sıfırlamalarında veri kaybı olacaktır. Özellikle mobil bankacılık uygulamaları başta olmak üzere kayıt ile giriş yaptığınız uygulamalardaki bilgileriniz silineceği için şifrelerinizi yeniden girmeniz gerekebilir. Ondan dolayı dikkatli olmanızı öneriyorum.

⦁ Telefonunuzda ayarlar bölümüne girin
⦁ Uygulama yöneticisi bölümünü bulun ( Bazı android telefonlarda uygulamalar olarak yazabilir)
⦁ İstediğiniz uygulamayı seçin
⦁ Hafıza bölümüne tıklayın

 

 

  • Veriyi sil : Uygulamanızı tamamen sıfırlar. İlk günkü gibi olur.
  • Önbelleği temizle : Uygulamanızın hafızasına aldığı önbellekteki verileri temizler. Örnek vermek gerekirse : Facebook uygulamasındaki çevrim dışı videolar , resimler veya paylaşımlar.
  • Değiştir : Bu bölümde ise uygulamaların hangi birimde barınacağı belirlenir. İster hafıza kartında ister telefon hafızasında. Telefon hafızasında olması önerilir çünkü hafıza kartında uygulama yavaşlayacak ve sorun çıkartacaktır.

Android uygulamaları sık sık sıfırlamak telefonunuzda hafıza sorunlarına yol açabileceği gibi uygulamalara erişmek için gerekli izinlerin sürekli değiştirilmesi ve uygulamaların güncellemelerle aldığı özelliklerin kaybolması HATA mesajları ile karşılaşmanıza sebep olabilir bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için Uygulama Sıfırlama yaparken akıllı telefonunuzda açık olan bütün uygulamaları kapatmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın