Oyun 

Steam’in Kurucusu Dünya Zenginleri Arasında Yerini Aldı

Bildiğiniz gibi Forbes yıllardır dünyanın en zengin insanlarının listesini yapıyor. İlk sıralar genellikle sabit kalıyor olsa da yeni isimlerin listede yer bulması pek şaşırtıcı değil. Bu kez hepimizin yakından tanıdığı Steam’in kurucu ismi Gabe Newell, takma adıyla GabeN listeye adını yazdırıyor.

 

Yıllarca süren emeklerinin karşılığında sahip olduğu servetiyle Amerika’nın en zengin ilk 100 insanı arasına girmeyi başaran Gabe Newell, tamı tamına 5.5 milyar dolarlık bir serveti kucaklıyor. Amerika’nın en zengin 97. kişisi olan GabeN, Steven Spielberg ve George Lucas gibi isimleri geri de bırakmayı başardı. GabeN aynı zamanda tüm dünyanın en zenginleri arasında 427. sırada bulunuyor.

Half-Life 3’ü çıkarmayarak oyun severlerin sabrını sınayan Newell, Steam üzerinde yapılan PUBG satışlarıyla 500 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Forbes’in yayınladığı rapora göre, Valve tam 10 milyar dolarlık bir marka değerine sahip. Newell’in şahsi servetiyse dostumuzu şahsi olarak Valve’den daha değerli bir konuma yerleştiriyor.

Oyun dünyasındaki yeniliklerle birlikte GabeN’in servetinin durmanın artacağını söylemek pek yanlış olmaz çünkü platform olarak Steam’i tahtından indirecek bir firma yakın gelecekte karşımıza çıkacak gibi durmuyor.

Alakalı Yazılar Var

Leave a Comment