Teknoloji Yatırım 

Samsung Pay’in Türkiye’ye Geleceği Tarih Belli Oldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un mobil ödeme yöntemi olan Samsung Pay’in ülkemizde kullanılmaya başlanacağı tarih belli oldu.

 

Dijital para piyasasının her geçen gün büyümesi ile sürekli yeni bir kavram ve yöntem ile tanışıyoruz, bitcoin, etherium, ve diğer dijital para birimlerinin yanında dijital ödeme yöntemleri de hızla artmakta ve bu piyasa da rekabet iyice kendisini belli etmekte.
Android ekosisteminin zirvedeki üreticisi konumunda olan Samsung bir yandan Android güncellemelerini bir an önce cihazlara sunmaya çalışırken diğer bir yandan da servislerini ülkelerde aktif hale getirebilmek için uğraşıyor. Ülkemizde Android 8.0 Oreo güncellemesini alacak olan cihazlar için güncellemelerin sunulmaya başlanacağı tarihi açıklayan Samsung Türkiye ayrıca Samsung’un mobil ödeme yöntemi olan Samsung Pay’in Türkiye’ye kullanımlaya başlanacağı tarihi de açıkladı.
Samsung’un Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin tanıtımını gerçekleştirdiği etkinlikte duyurulan Samsung Pay tıpkı Apple Pay gibi telefonla ödeme imkanı sunuyor. Kredi kartlarını veya banka kartlarını cihazlarına tanıtan kullanıcıların cihazlarında bulunan NFC çipi sayesinde kredi kartlarını ya da banka kartlarını yanlarında bulundurmadan sadece cihazlarını pos cihazına okutarak ödeme işlemini gerçekleştirebiliyor.
Samsung’un geçtiğimiz yıl tanıttığı Galaxy Note 7’nin Türkiye etkinliğinde Samsung Pay’in ülkemize 2017 başlarında geleceği açıklanmış ancak Samsung Türkiye sonrasında bu süreyi Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinin tanıtımında 2017 sonu olarak değiştirmişti. Son olarak Samsung Türkiye başkanı Tansu Yeğen Samsung Pay’in 2018 baharında Türkiye’de hizmete girmesi için çalıştıklarını açıkladı.
Samsung Pay’i Kullanmak Çok Basit
Ülkemizde aktif hale geldikten sonra Samsung Pay’i kullanmak çok kolay olacak. Samsung’un Samsung Pay destekleyen cihazlarından birisine sahip olan kullanıcılar Samsung Pay’i kullanmak için öncelikle Samsung’un Android işletim sisteminde içerik mağazası olan Samsung Galaxy Apps üzerinden Samsung Pay uygulamasını indirecekler. İndirme işleminin tamamlanmasının ardından Samsung Pay uygulamasına girilip Samsung hesabıyla oturum açıldıktan sonra ilgili kartların tanıtılması gerekiyor. Kullanıcılar Visa ya da Mastercard logolu kredi ya da banka kartlarını Samsung Pay’e ekleyebilecek. Kullanıcılar kartlarını Samsung Pay’e ekledikten sonra ödeme cihazlarına telefonlarını yaklaştırarak parmak izlerini okuttuktan sonra kolayca kartlarından ödeme yapabilecekler.

Alakalı Yazılar Var

Leave a Comment