Donanım Mobil 

Samsung DEX ile Galaxy S8 Bilgisayara Dönüşüyor

 

Samsung DeX Multimedya İstasyonu basitçe anlatmak gerekirse, Galaxy S8 telefonunuzu basit bir masaüstü PC’ye dönüştüren son derece pratik bir aksesuar. Dışarıdan bakıldığında basit bir kablosuz şarj istasyonu gibi görünen Samsung DeX, özünde son derece pratik ve kullanışlı bir cihaz.

Giriş olarak üzerinde bir adet HDMI çıkışı , 2 adet USB 2.0 giriş  ve bir adette USB Type-C girişi barındıran bu ufak istasyon, işlerini telefonları üzerinden takip eden ofis çalışanları için vazgeçilmez bir aksesuar olabilir

Galaxy S8’inizi DeX’e yerleştirdiğinizde, televizyon veya monitörünüzde özel bir panel beliriyor. Bu panelden biometrik doğrulama ile giriş yapabiliyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra ise Galaxy S8 masaüstü PC’ye dönüşmüş oluyor. Yatay ya da dikey konumlandırılmış bir ekran yerine, monitörünüz ile tam uyumlu bir masaüstü ekranı ile karşılaşıyorsunuz.

Burada apayrı bir arayüz mevcut. Bu görsel kısım temelde Galaxy S8’in işletim sistemini kullanıyor olsa da, size daha özgür bir hareket alanı sunuyor. Aynı masaüstü PC’lerde olduğu gibi klavye ve mouse kullanımına izin veren bu alanda çoklu pencereler oluşturup, bunları aynı anda yönetebiliyorsunuz.

Tabi ki aklınıza şu soru gelebilir. Tam çalışmamın ortasında bir arama gelirse ne olacak? Hiç sorun değil. Telefonunuz DeX’ten alın ve konuşun. Konuşmanız bittikten sonra, Galaxy S8’i DeX’e geri koyduğunuzda işinize en son kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Samsung, Multimedya DeX’in arayüzünü geliştirirken Microsoft ve Adobe gibi isimlerle işbirliği yapmış. Dolayısıyla ortaya bu kadar sağlam bir ürünün çıkmış olması pek de şaşırtıcı değil.

Eğer Galaxy S8 alma gibi bir düşünceniz varsa, ilk alacağını aksesuarlardan birisi de mutlaka Multimedya DeX olmalı.

 

Alakalı Yazılar Var

Leave a Comment