Kaybolan Android Telefonu Bulma 2018

Mobil

Günümüzde çoğu kullanıcı Android telefonları tercih ediyor. Bunun en önemli sebeplerinin başında uygun fiyat politikaları ve kolay kullanım geliyor fakat Anroid akıllı telefonlarla ilgili en çok merak edilen konulardan biri kaybolan cihazın iPhone modellerinde olan ‘’iPhone’umu Bul’’ yöntemine benzer bir yolla cihazın yerini tespit edip edilemeyeceği oluyor.

Bu soruya kısa bir cevap vermemiz gerekirse, evet kaybolan Android telefonunuzun yerini tespit etmeniz mümkün. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Bu işlemi gerçekleştirmek için iki farklı yöntem bulunuyor.

1 – Yöntemlerin ilki telefonunu sessiz modunda kullanan insanlar için böyle bir durumla karşılaştığınızda telefonunuza bağladığınız Gmail hesabına bilgisayar üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ‘’hesabım’’ bölümüne girip, ‘’telefonunuzu bulun’’ seçeneğine sonrasındaysa ‘’telefonumu çaldır’’ butonuna tıklamanız gerekmekte.

Telefonunuz sessizde bile olsa bu adımları uyguladığınızda telefonunuz sesli bir şekilde çalmaya başlıyor, bu yöntem sayesinde telefonunuzu kaybettiğiniz ortam içerisinde rahatlıkla bulma şansınız ortaya çıkıyor. Telefonunu genellikle sessizde tutan kullanıcılar için bu yol oldukça faydalı olacaktır.

2 – Diğer yöntemimiz ise cihazının GPS’ini açık tutan kullanıcılar için çözüm sunuyor. Tüm akıllı telefonlarda GPS özelliği mevcut, cihazınızın güvenliğini arttırmak için GPS’i aktif olarak kullanmanız yararlı olacaktır. Şimdi gelelim GPS ile akıllı telefon bulma yöntemine;

İlk olarak Google üzerinden ‘’Cihazımı bul’’ araması yapmanız gerekiyor, çıkan sonuçlardan Gmail’e giriş yapmanız telefonunuzun harita üzerinden konumunu bulmanız için yeterli olacaktır. Özellikle dış mekanlarda telefonunu kaybedenler için bu özellik çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Deniz, Piknik, Koşu gibi organizasyonlara giderken telefonunuzun GPS özelliğini açmak telefonunuzu bulmanın yanında sizin başınıza bir şey geldiğinde yetkili makamların sizi daha kolay bulması içinde faydalı bir özelliktir.

Bir cevap yazın