iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

Mobil

Üretim sırasında yaşanmış veya cihazın satın alımından sonra ortaya çıkabilecek herhangi bir problem sonrasında garantiye başvurmamız gerekiyor. Peki, aldığımız iPhone modellerinin garanti durumunu nasıl sorgularız?

Apple’ın sitesinden iPhone garanti durumunu kontrol etme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. AppleCare koruma planı olup olmadığını ve iPhone teknik destek süresini rehberimizi inceledikten sonra rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

iPhone garanti sorgulama

İlk olarak Apple’ın garanti denetleme sayfasını buraya (https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/) tıklayarak açınız.
Karşınıza çıkan sayfada ‘’Donanımızın seri numarısını girin’’ ve ‘’Lütfen kodu girin’’ bölümleriyle karşılaşacaksınız. İlk bölüme cihazınızın seri numarasını, ikinci bölümeyse ekran da görünen kodu girmeniz gerekiyor.

iPhone seri numarası öğrenme

iPhone’ununuzun seri numarısını cihazınızdan; Ayarlar-Genel-Hakkında adımlarını izleyerek ‘’Seri numarası’’ kısmından görebilirsiniz.

Açılan sayfadaki kutucuklara istenen bilgileri girmenizin ardından cihazınızın garanti durumu hakkındaki bilgileri görebileceksiniz. Onarım ve servis kapsamı, iPhone teknik destek süres ve AppleCare koruma planı ile ilgili detaylar karşınıza çıkacak.

Onarım ve Servis Kapsamı başlığının altındaki ‘’Tahmini Son Kullanma Tarihi’’ bölümünden cihazınızın garantisinin hangi tarihe kadar devam ettiğini öğrenmeniz mümkün.

Merak ettiklerinizi yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın