Huawei Katlanabilir Akıllı Telefon ile Geliyor

Mobil

Almanya’da düzenlediği etkinlikte Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Lite modellerini tanıtan Huawei, yeni modelleri ile üst segmentte ağırlığını iyice hissetmeyi başardı.

Şirketin yetkilileriyle gerçekleştirilen bir röportajda şirketin ilerleyen yıllarda herkesi heyecanlandıracak planları olduğu ortaya çıktı.

CNET’in düzenlediği röportajda Huawei, önümüzdeki sene Samsung’un birkaç yıldır sızıntılarıyla gündeme gelen Galaxy X modeli gibi katlanabilir bir akıllı telefonu pazara sunacağı öğrenildi.

Huawei şirketinde CEO görevini üstlenen Richard Yu, yaptığı açıklamada katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi. Cihazın henüz tasarım aşamasında olduğunu da belirten Richard Yu, daha esnek ve iyi bir ekran teknolojiyle pazardaki yerlerini alacaklarını da sözlerine ekledi.

Huawei’in en ciddi rakiplerinden olan ZTE de geçtiğimiz günlerde Axon M adındaki yeni katlanabilir akıllı telefonunun duyurusunu gerçekleştirmişti. Fakat Axon M’in sahip olduğu 6.75 inç büyüklüğündeki ekran, cihazın tasarımını oldukça kötü bir hale getiriyor. Huawei, iyi bir tasarımla bu alandaki tek başarılı telefon konumunu elde edebilecek konumda.

Şirket, çalışmalarına devam ettikleri telefonun ekran ve kasa arasındaki boşluğu en aza indirerek daha iyi bir sonuç almayı hedefliyor. Bakalım, Huawei bu girişiminde başarılı olabilecek mi?

Bir cevap yazın