Eğlence Oyun Para Kazanma 

GTA Yapımcısı Take-Two Kâr Tahminlerini Yükseltti

Ünlü bilgisayar oyunu GTA’nın yapımcısı Take-Two Interactive Software Inc ( TTWO.O ), popüler “Grand Theft Auto” oyununun başarısının sürmesine bağlı olarak, Ekonomi analistlerinin dile getirmeye başladığı gibi beklenen gelir hedefini aşabileceklerini açıkladı

Şirket, 31 Mart tarihinde sona eren ilk çeyrek için 1,42 milyar $  ile 1,52 milyar $ arasında olmasını beklediği satış gelirinin, 1,65 milyar $ ile 1,75 milyar $ arasında bir seviyede olabileceğini açıkladı.

Take-Two Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Grand Theft Auto V” ve “Grand Theft Auto Online”‘ın ilk çeyrekte beklentileri aştığını söyledi.

Eylül 2013’te piyasaya sürülen ilk oyun olan “Grand Theft Auto”, pazar araştırması şirketi NPD’nin analizlerine göre Amerika’daki en çok satan oyunlara ilişkin haziran listesinde üçüncü sırada yer aldı.

İlk yarıda yüksek marjlı dijital işlerden elde edilen satışlar, yüzde 55.9 artışla 268.2 milyon dolara çıktı; çünkü daha fazla oyuncu fiziksel oyun diskleri satın almak yerine oyun indirmeye gitti.

şirket, yılın ilk çeyreğinde 348.3 milyon $ net gelir bildirdi, bu rakam analistlerin ortalama tahmini  olan 281.4 milyon $ ‘ı geçti.

Take-Two, bir önceki yıla kıyasla 38.6 milyon $ (hisse başına 46 sent) zarara karşılık, 60.3 milyon $ veya hisse başına 56 cent net gelir bildirdi.

Alakalı Yazılar Var

Leave a Comment