Güvenlik İnternet 

Google Geçmiş Arama Bilgilerimi Temizlemek İstiyorum

Google Chrome tarayıcısı ve arama motoru gündelik hayatımızda büyük bir yer alıyor. Bildiğiniz gibi Google arama yapmanın yanında yaptığımız tüm aramaları da kayıt altına alıyor. Google hesabınızla oturum açtığınız tüm bilgisayar ve akıllı telefonlarda aynı arama geçmişini görmeniz mümkün olacaktır. Ama ortak kullanılan bilgisayarlarda bu bilgilerin başkaları tarafından görülmesi özel hayatınızın gizliliği için büyük sorunlar yaratabilir.

Bu özellik zaman zaman faydalı olabileceği gibi sizi rahatsız da edebilir. Bu rehberimiz de Google arama geçmişinizi nasıl sileceğinizi öğreteceğiz.

Google geçmişini silme

İlk olarak Google hesabınızla giriş yapın, buradan( https://myactivity.google.com ) Google Aktiviteleri sayfasına giriş yapın.

Karşınıza çıkan sayfada daha önce yaptığınız aramalar karşınıza çıkacak. Bu sayfada silmek istediğiniz aramaları seçin ve sayfanın üst tarafında bulunan ‘’Sil’’ butonunu kullanın. Bu aşamaları uygulayarak görmek istemediğiniz aramaları silmeniz mümkün olacak.

Tüm arama geçmişinizi ortadan kaldırmak istiyorsanız, sayfanın üst kısmında yer alan menüden Silme seçenekleri-Gelişmiş-Tüm zamanlar-Sil adımlarını izlemeniz yeterli olacaktır.

Google arama geçmişi kaydını kapatma

Google hesabınızla oturum açtıktan sonra buradan( https://history.google.com/history/ ) Etkinlik Kontrolleri sayfasına giriş yapın. Sayfada yer alan ‘’Aramalarınız ve göz atma etkinliğiniz’’ seçeneğini kapatın.

Bu adımları izlediğiniz taktirde Google arama geçmişiniz kaydedilmeyecektir.

 

Alakalı Yazılar Var

Leave a Comment