Google Android 8.1’in Geliştirici Ön Sürümünü Dağıtmaya Başladı

Mobil

Android’in 8.0 Oreo sürümü geliştiriciler tarafından akıllı telefonlara sunulmaya başlanırken Google Android 8.1’in geliştirici ön sürümünü kendi cihazlarına dağıtmaya başladı.

Kullanıcılarına farklı bir Android deneyimi yaşatmak isteyen Google, Android 8.0 sürümünde yer alan pek çok hatayı Android 8.1 sürümünde düzeltiyor. Google’ın Android 8.1 geliştirici ön sürümünü denemek isteyen kullanıcıların Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P veya Nexus 5X cihazlarından birisine sahip olmaları gerekiyor. Eğer ki yukarıdaki Google cihazlarından birisine sahipseniz Android 8.1 Oreo’nun geliştirici ön sürümünü deneyebilirsiniz.

 Android 8.1 geliştirici ön sürümünü yukarıda yer alan Google cihazlarında kullanmak isteyen kullanıcılar için iki farklı yol bulunuyor. Bu yollardan ilki Android’in Beta Programı’na dahil olmakken ikincisi Google’ın Android 8.1 için yayınlamış olduğu Factory Image veya OTA dosyalarına sahip olmak.

Pixel 2 ve Pixel 2 XL Sahipleri Android 8.1 İle Birlikte Visual Core’u Deneyimleyebilecek! 

Android 8.1 geliştirici ön sürümü dosyalarına sahipseniz Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel 2, Pixel C, Nexus 6P veya Nexus 5X cihazınıza Android 8.1 güncellemesini cihazınıza yükleyip deneyebilirsiniz. Android 8.1 güncellemesiyle birlikte Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL sahipleri Pixel Visual Core’u deneyimleyebilecek. Android 8.1’in en merak edilen özelliklerinden birisi olan Pixel 2 modelleri için görsel işlemcinin nasıl bir performans sunacağı en çok merak edilen konulardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Geliştirici Sürümü Nedir ?

Piyasaya yeni çıkacak yazılımlar herkes için kullanıma açılmadan programlama aşamasında gözden kaçan eksiklikler ve programlamadan kaynaklanan hataların tespiti için önce deneyimli yazılımcılardan oluşan sınırlı bir grubun kullanımına sunularak gerekli kontroller yapılır.

Kontrol amacıyla yayımlanan bu sürüme Geliştirici sürümü yada Beta sürümü denir.

 

Teknoloji Haberleri Servisi

 

Bir cevap yazın