Düşük Fiyatlı iPhone X 2018 Yılında Gelebilir

Mobil

iPhone X ile alakalı Çin’de yayınlanan bir rapor, Apple’ın 2018’de farklı kod adlarıyla iki farklı model çıkartacağını iddia ediyor. Söylentilere göre yeni modeller, iPhone X’e ait bazı özelliklere sahip olacak ve daha düşük bir fiyat etiketiyle pazardaki yerini alacak.

Bahsi geçen modellerin tam olarak hangi özelliklere sahip olacağı ve fiyatı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor ancak kaynaklara göre modellerden biri iPhone X’e göre 100 dolar daha ucuz olarak satışa sunulacak. 2018’de satışa sunulacak olan modelin OLED ekran, Face ID ve TrueDepth kamera özelliklerini barındırması bekleniyor.

Apple bu hamlesini, Çin pazarında uygun fiyatlı Android modellerine kaptırdığı payının bir kısmını geri kazanmak için yapacak. Çin akıllı telefon pazarının en iyi çıkış gösteren firmalarından olan Huawei ve Oppo, Apple’ı oldukça zor bir konuma sokmuş olması, firmanın böyle bir atak yapmasına neden oldu. Appple’ın %17,7 pazar payı bulunurken Huawei’nin %31’lik pazar payına sahip olduğunu belirtelim.

Uygun fiyatlı etiketini üzerinde pek göremediğimiz Apple ürünlerinde bu kez bir değişiklik olacak mı, bunu hep beraber göreceğiz. Söylentiler doğru çıkarsa 2018 yılında yeni bir iPhone modeli bizlerle olacak.

Bir cevap yazın