Genel İnternet 

Bing Arama Motoru Oyun Servisini Kapattı

Microsoft’un geliştirip yönettiği arama motoru servisi BİNG eğlenceli basit oyunlar yayınladığı FUN servisini kapattı.

Google ile her alanda rekabet etmeye çalışan Microsoft arama motoru Bing ile girdiği internet search pazarında rakibi google’a üstünlük sağlamak için kullanıcıların arama yaapmak dışında eğlenceli oyunlar oynamasına olanak sağlayan FUN servisini sessiz sedasız kapattı.

Kişisel bilgisayarlar için çıkardığı işletim sistemi Windows ile dünya çapında başarı yakalayan ve çok iyi paralar kazanan Microsoft bu alandaki başarısını diğer alanlara da taşımak için sık sık yeni servis ve satın almalarla adını duyuruyor ama bu çabalarında çoğu zaman başarısız oluyor.

Bing arama motorunun kapatılacağı söylentilerinin yayıldığı yakın zamanlarda Bing’e ait servisleri kaldırılması bu söylentileri haklı çıkarır nitelikte gelişmeler olarak gösteriliyor. Nokia’yı satın alarak girdiği akıllı telefon pazarında istediği başarıyı yakalayamadığı için bu pazardan da hızlı bir şekilde ayrılan Microsoft, Tüketicilerin kullandıkları cihazların daha çok mobil olması sebebi ile elindeki pazarın daralması dolayısıyla daha da zor günlere yelken açacak gibi görünüyor.

 

 

Alakalı Yazılar Var

Leave a Comment