Akıllı Telefonu Hasarlardan Koruma Yolları

Mobil Teknoloji

Akıllı telefon fiyatlarının 20 yaş üstü ikinci el araba fiyatlarına yaklaştığı bir dönemde bu kadar para verdiğiniz cihazınızın basit bir hata sonucu elinizden düşerek hasar görmesi size binlerce liraya mâl olabilir. Bu durumdan kaçınmak için alabileceğiniz basit önlemleri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Piyasadaki her akıllı telefon markasının 3000 TL üstü bir amiral gemisi modelinin olduğu günümüzde bu telefonlara sahip olmak isteyen kullanıcı sayısı da hiç az değil ama bu telefonları satın alan herkes bunun için ödedikleri rakamı tekrar ödeyecek kadar zengin değil. Bu durum aldıkları bu pahallı telefonların hasar görmesi durumunda ortaya çıkan hasar maliyetini karşılamak için ayıracakları kaynağın bütçelerinde oluşturduğu hasarında son derece büyük olmasına sebep olmaktadır.

Akıllı telefonunuzu düşme, kırılma, çalınma, yazılım hataları gibi risklere karşı korumak için ödeyeceğiniz küçük rakamlarla ilerleyen dönemlerde kendinizi çok büyük tamir masraflarından kurtarabilirsiniz.

Telefon Kılıfı Kullanmak

Bütün akıllı telefon modelleri için kullanılabilecek en basit koruma çözümü kılıf kullanmaktır. Kılıf alırken çoğu kişi tasarım olarak güzel olmasına dikkat eder ama aerodinamik yapısı ve malzeme özelliklerinin de telefonunuzu düşme ve kırılmalara karşı koruyacak özelliklere sahip yumuşak silikon yapıda olması, köşelerinde ekstra yumuşak malzeme olması, ekran hizasından birkaç milimetre daha yüksek telefonunuz için çok daha iyi bir koruma sağlayabilir.

 

Ekran Koruyucu Kullanmak

Telefon ekranınızı çizilme, kırılma ve lekelere karşı korumak için özel olarak üretiliş ekran koruyucu jelatinlerden kullanmak kısa mesafeli düşüşlerde kırılma, çatlama gibi büyük sorunların ortaya çıkmasını engelleyebilir.

 

Telefon Tutucu Kullanın

Telefon ekranları büyüdükçe onları kavramakta giderek zorlaşıyor bu sebeple kullanıcıların çoğu telefonlarını ellerinde taşımakta zorlanıyorlar. Telefonların düşerek kırılma olaylarının çoğu bu sebeple meydana gelmekte ayrıca telefonların araçlarda kullanımı trafik kazalarının da en büyük sebebi.

 

Telefonunuza Sigorta ve Garanti Uzatma Yaptırın

Bu yöntem diğerlerine göre biraz maliyetli ama çok daha kapsamlı olması özellikle çalınma ve garanti dışındaki sorunların çözümü için bu yöntem tek yol olabilir. Büyük teknoloji marketlerinin çoğu akıllı telefon ve diğer teknoloji ürünlerini satarken size sigorta ve garanti süresini uzatmak isteyip istemediğinizi sormakta, şartları iyice araştırdıktan sonra bu teklifi kabul etmeniz sizin için faydalı bir seçim olabilir.

Eğer yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız yukarıdaki basit önlemleri mutlaka uygulayın.

 

Bir cevap yazın